Banka Enerji Çözümü

Banka Enerji Çözümü Örneği

Problem:

400 şubesi olan bankanın merkezi bir kompanzasyon izleme sisteminin olmaması

Teşhis:

Haberleşme özelliğine sahip Reaktif Güç Kontrol Rölelerinin sisteme entegre edilmesi ve bunların tek bir merkezden izlenebileceği bir yazılımın kullanılması

Çözüm:

400 adet Reaktif Güç Rölesi, 400 adet Gateway (Ağ Geçitleri) ve 1 adet Enerji İzleme Yazılımı kullanıldı. Haberleşmeli cihazlar kullanılmadan önce sınırlı sayıdaki teknik ekip tüm ülkeyi gezip arızalara müdahale etmeye çalışıyordu. Bu hem vakit kaybına yol açıyor hem de arızalara anında müdahale etme şansını ortadan kaldırıyordu. Reaktif Güç Rölesi ve Enerji İzleme Yazılımı aracılığıyla tüm şubelerin enerji parametrelerini kompanzasyon panosundaki kondansatör, sigorta ve kondansatörlerin sağlam olup olmadığını merkezdeki bilgisayardan izlemeye ve problem olan şubeleri tespit ederek anında müdahale edebilmeye başladılar.

Sonuç:

Tüm bu uygulamaların sonucunda 400 şubenin tamamında etkin kompanzasyon yapılmaya başlandı ve teknik servis ekibi daha etkin kullanılabilir hale geldi. Bu sayede işletme giderlerinde ciddi oranda tasarruf sağlanmış oldu.

 

Kondansatör Nedir? Ne İşe Yarar? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.  

Reaktif Enerji Nedir? Kompanzasyon Nedir? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.