Beyaz Eşya Fabrikası Enerji Çözümü - 2

Beyaz Eşya Fabrikası Enerji Çözümü - 2 Örneği

Problem:

Makine hatlarının enerji tüketimleri ölçülemediğinden maliyet hesabının doğru olarak yapılamaması

Teşhis:

İşletmeye bilgisayarla haberleşen Enerji Analizörleri takılması üretim bantlarının enerji tüketimlerinin izlenerek enerji değerlerinin kayıt altına alınması

Çözüm:

47 adet Enerji Analizörü ve 1 adet Enerji İzleme Yazılımı kullanıldı. Haberleşme Yazılımı aracılığıyla ölçülen değerleri tek bir noktada kayıt altına alarak izleyebildiler. Rezistansla çalışan ve aşırı enerji tüketen poliüretan baskı makinelerinin üretime hazırlanması (ısıtılması) için gereken süreden 2-3 saat önce açıldığı tespit edilerek duruma müdahale edildi. Pazar günü makineler çalışmadığı ve üretim olmadığı halde bazı makine hatlarında günlük 660kW/saat oranında tüketimler tespit edildi ve gerekli uyarılar yapıldı.

Sonuç:

Makine hatlarının tükettikleri enerji değerleri ölçülerek ve haberleşme yazılımı aracılığıyla tek bir noktadan izlenerek gereksiz tüketimler tespit edildi. Gerekli düzeltmelerin yapılması sonucunda işletme hem enerjisini verimli kullanmaya başladı hem de enerji tasarrufu yapmış oldu.

 

Enerji Analizörü (Şebeke Analizörü) Nedir? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Enerji Analizörü (Şebeke Analizörü) Nedir? Enerji Analizörü Nerelerde Kullanılır? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.