Enerji Doktoru v3.11.0 Yenilikleri

22 Şubat, 07:02

Enerji Doktoru, v3.11.0 ile kullanım kolaylığı ve daha fazla esnekliğe imkan sağlayan yetenekler kazandı. Gelin bunlara birlikte bakalım...

  • Tesisinizdeki donanım sayısı çok mu fazla? Peki izlemek istediğiniz donanıma kolaylıkla nasıl erişeceksiniz? Sizi düşündük ve donanımlara kategori ekleme özelliği getirdik. Sık kullandığınız donanımlara artık kategori ekleyebilir, gerektiğinde filtreleme ile donanımlarınıza kolaylıkla erişebilirsiniz.
  • Her müşterimiz ayrı ayrı özel, elbette kullanım senaryoları da öyle. Biz de bu çeşitliliğe uyum sağlayacak esnekliğe odaklandık. Bu kapsamda bir yüke/nesneye/bölüme birden fazla donanım ekleme özelliği ekledik. Böylece bir nesneye ilişkin birçok parametreyi, bağımsız birden fazla donanımdan almanız artık mümkün.
  • Sadece sayaç indekslerini takip etmek isteyen müşterilerimiz bize raporların fazla detaylı olduğunu söyledi. Biz de bu nedenle sadece sayaç indekslerini takip edebilecekleri özet bir rapor tasarladık.
  • Periyodik değerlerin LOG tutmayan donanımlarımızdan da izlenebilmesini sağladık. Bu sayede kesintisiz raporları hizmetinize sunduk.

Enerji Doktoru v3.11.0 Özellikleri

Donanımları Kategorilere Ayırabilme

ENTES donanımlarımızı artık ihtiyaca göre özel olarak adlandırabiliyor ve kategorilere ayırabiliyoruz. Bu sayede aynı kategoriye atanmış tüm donanımlarımıza filtreleme yaparak hızlıca erişebiliyoruz. Aynı zamanda donanımlara atanan kategorileri de alarm kurulumunda kullanabiliyoruz.

donanimleri-kategorilere-ayirabilme

 

Donanım Eşleştirme Esnekliği

Tesis inşaatı modunda artık seçilen yüke, tanımlı donanımlardan birini "ek donanım" olarak atayabiliyoruz. Bu özellik ile herhangi bir donanımın herhangi bir nesne ile ilişki kurabilmesi sağlanıyor. Kullanıcıların alarm oluşturma alternatifleri artarken, farklı kullanım senaryolarına uyum sağlayabilme esnekliği sunuyoruz.

tesis-insaati

 

Sayaç İndekslerinin Özet Tablo Olarak Gösterimi

sayac-indeksi

ENTES donanımlarından okunan sayaç bilgilerinin özet bir tablo halinde görüntülenmesi artık mümkün. "Sayaç Endeksleri" sekmesinde, "tesis" ve "tarih aralığı" seçimine imkan tanıyarak, ilgili tesise tanımlı donanımların sayaç bilgilerini özet bir tablo olarak listeliyoruz. Listelenen tablonun Excel dosyası olarak da indirilebilmesini destekliyoruz.

 

Logsuz Cihazlardan da Periyodik Değerlerin Okunabilmesi

LOG yapısı olmayan donanımlarımızdan da artık rapor alabiliyoruz. Anlık okuma yapabilen ancak LOG özelliği bulunmayan donanımlarımızdan alınan anlık verileri, geçmişe dönük olarak kayıt ediyoruz. Bu verileri, tüketim ve tesis raporlarında gösteriyoruz.

 

Diğer Kullanıcı Kolaylıkları

Enerji Doktoru ile en son yaptığınız tercihlerinizi hatırlıyoruz.  Tesis yönetimi sekmesinde en son seçtiğiniz tesisi kaydediyor ve yeniden giriş yaptığınızda ekranda bu tesisin açılmasını sağlıyoruz.

Enerji Doktoru'na eklediğiniz bir donanım, son 24 saatte hiç haberleşmemişse bununla ilgili uyarıda bulunuyoruz.

Enerji Doktoru’na eklenen donanımlarımızda gelişen tüm olayları, meydana geldiği tarih, saat ve süre bilgileri ile listeliyoruz. Listelenen olayları, Excel dosyası olarak indirilebilmesini de sağlıyoruz.

 

Donanım Desteği

Enerji Doktoru bu versiyon itibariyle aşağıdaki donanımları desteklemektedir:

enerji-doktoru-donanim-desteği

Enerji Doktoru v3.11.0 ile gelen yeni özellikleri deneyimlemek için www.enerjidoktoru.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.