Enerji Doktoru v3.7.0 ile Eksik Verilere Son!

11 Aralık, 11:12

Enerjinin olduğu her yerde teknoloji çözümleri sunan ENTES ailesi sizlere Enerji Doktoru'nda büyük yenilikler ve teknolojik üstünlükler sunmaya devam ediyor.

Yeni versiyonunda Enerji Doktoru'na çok güzel özellikler ekledik. Özetlemek gerekirse:

 • Bugüne kadar geliştirdiğimiz en güçlü özelliği yayınlıyoruz! Saha donanımlarımızdan topladığımız, geçmişteki bir çok elektriksel veriyi eksiksiz bir şekilde sunuyoruz.
 • Özel tarife oluşturmayı kolay ve keyifli bir hale getirdik. Artık tarife birim fiyatları tarih aralıklarına göre değiştirilebiliyor.
 • Tüketim raporumuzu tablo formatına getirdik, görüntülemeyi daha kolay ve kullanışlı yaptık.
 • Buluta bağlı olmayan ENTES donanımlarınızı da anlık izleyebilmeniz ve yapılandırabilmeniz için çevrimdışı kullanıma uygun ENTES.NET uygulaması artık sizlerle.

ENTES'te yenilikler ve kolaylıklar tükenmez!

Enerji Doktoru: Tesisinizin Elektriksel Detaylarını Keşfedin!

enerji -doktoru-yenilikleri-saha-verileri

Üstün ENTES donanımlarının log özelliği sayesinde donanım üzerinde biriktirilen periyodik verileri size eksiksiz bir şekilde sunuyoruz. Log sayesinde Enerji Doktoru ile bağlantı zaman zaman kesilse de veriler asla kaybolmuyor. Donanım üzerindeki gerilimler, akımlar, güçler, enerjiler, THD gibi bir çok veriyi oldukça yüksek çözünürlükle ayağınıza getirdik. Bu özelliği kullanabilmeniz için loglu ENTES donanımlarını tercih etmeniz gerekiyor.

Kendi Tarifenizi Oluşturun

tarife-olusturma

 

 • Enerji Doktoru ile kendi tarifenizi dilediğiniz para birimiyle oluşturabilirsiniz. Ayrıca tarifenizin ömrü boyunca yaptığınız fiyat değişiklikleri tüm tüketimlere yansıyacaktır. Artık tarifeleriniz capcanlı.
 • Tesislerinizin enerji tüketimlerini fiyatlandırmak için tarifeleri kullanıyoruz. Tarifeler ENTES tarafından yayınlandığı gibi (bulut simgesi ile ayırt edilir), sizler de kendi tarifelerinizi serbestçe oluşturup tesislerinize atayabilirsiniz.
 • EPDK tarifeleri ENTES tarafından sürekli takip ediliyor, güncellenen fiyatlar bu tarifelere yansıtılıyor. Dolayısıyla EPDK tarifelerini kullanan tesislerin ücretlendirmesinin sürekli tutarlı ve güncel olmasını bizzat sağlıyoruz.
 • Tarifelerinizde şu anda TL, EUR, USD, Hint Rupisi ve Suudi Riyali para birimlerini kullanabilirsiniz.
 • Bir tesise atanan tarifeyi değiştirirseniz tesisin tüm tüketim bedelleri de arkaplanda değişikliğe uğrayacaktır. Böylece sehven tarihlerde veya fiyatlarda hata yapsanız bile geri dönüşü oldukça kolay olacaktır.
 • Zaman çizelgesi üzerinde 2 senelik parçalar göreceksiniz. Tarifelerinizde 5 sene geriye ve 1 sene ileriye doğru dilediğiniz gibi fiyatlandırma yapabilirsiniz. Zaman çizelgesi, tarifenizin tarihlere göre değişen fiyatlarını daha rahat algılanmanızı sağlayacaktır.

 

Tüketimlerinizi Daha Detaylı İnceleyin

tuketim-ozeti

 

 • Artık tüketimlerinizi tablo olarak gösteriyoruz. Böylece farklı tarihlerin birbiriyle kıyaslanmasını daha kolay hale getirdik. 
 • Ayrıca tüketimlerinizi artık Excel olarak indirebilirsiniz.

 

Daha Güvenilir Bir Saha İşletme Deneyimi

RGP (RaGıP) serisi kompanzasyon rölelerimiz Enerji Doktoru ile bağlı kaldığı sürece sahada yapılacak ayar müdahalelelirini engelliyoruz. RGP röleleriniz yalnızca uzaktan yapılandırma ile ayarlanabiliyor, böylece sahadaki yetkisiz veya amatör kişiler sisteminize zarar veremiyor.

 

Montaj Sağlık Kontrolü

 

montaj- saglık-kontrolü

 

 

Diğer Kullanım Kolaylıkları

kullanim-kolayliklari

 

 • Donanımlarınızın anlık olarak (şimdi) haberleşip haberleşmediğini bir sonraki haberleşme periyoduna kalmadan kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken donanımınızın üzerinden Durumu Güncelle demeniz.
 • Tüketim özetinde yükler seçildiğinde yükün bağlı kategorinin grafiği de geliyordu. Kategorinin toplam tüketimi büyük olduğu için yükün tüketim grafiği dar bir alanda gösteriliyordu. Artık grafiklerde üst kategoriyi göstermiyoruz. Bunun yerine tablo görünümünde üst kategorinin toplamını inceleyebilirsiniz.

 

tesis-raporu

Tesis raporuna oldukça hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Herhangi bir raporun içerisindeyken tesisin adına tıklayınca girilen tesis raporuna erişimi daha da kolaylaştırdık. Tek yapmanız gereken Kalite > Tesis Raporu menüsüne tıklamak.

Çevrimdışı Donanımlarınız Artık Daha Keyifli

Çevrimdışı ENTES.NET Uygulaması

donanim-haberlesme

Geçtiğimiz dönemde ENTBOX adıyla üzerinde çalıştığımız uygulamayı nihayet tamamladık. Enerji Doktoru'na kaydolduktan sonra indir seçeneğiyle uygulamayı indirip kuruyoruz, ardından bilgisayarımızla aynı ağda bulunan her türlü ENTES donanımına IP adresiyle erişim sağlayabiliyoruz. Bu donanımlarda Enerji Doktoru bağlantısı olmaksızın anlık izleme ve uzaktan yapılandırma yapabiliyorsunuz. ENTES donanımı sahibi tüm kullanıcılarımız ek bir bedel ödemeden bu uygulamayı indirebilir.

Çevrimdışı ENTES.NET ile aşağıdakileri gerçekleştirebilirsiniz:

 

 • Çevrimdışı ENTES donanımlarını uzaktan izleyebilirsiniz.
 • Çevrimdışı ENTES donanımlarını uzaktan yapılandırabilirsiniz.
 • Enerji Doktoru üzerinde kayıtlı donanımlarınızdan statik IP ile haberleşenlerde uzaktan izleme ve yapılandırma yapabilirsiniz, ancak MY-GEM veya MY-EMG modemleri kullanılarak eklenmiş sistemler yalnızca bulutla haberleştiği için bu donanımlarla çevrimdışı haberleşmeniz mümkün değildir.
 • Kişisel, organizasyon ve tesis bilgilerinizi güncelleyemezsiniz. Bu değişiklikler için Enerji Doktoru'na tarayıcınızdan bağlanmanız gerekmektedir.

 

Düzeltilen Problemler

 

 

 • Tesis raporunuzun anlık izleme kısmı açık olduğu zaman raporu PDF olarak indirebiliyorsunuz. Ancak önceden raporun yalnızca ekranda görünen kısmı geliyordu. Artık açtığınız tüm parametreler uzunlamasına bir şekilde rapora yansıyacaktır.
 • Bazı kullanıcılarımızda tesis raporunda tüketim özetinin hatalı görünmesi sorunu giderildi.

 

 

Donanım Desteği

Enerji Doktoru bu versiyon itibariyle aşağıdaki donanımları desteklemektedir: 

 

 

 • Ethernetli MPR-47SE artık Enerji Doktoru destekleniyor. Üstelik montaj hatasını native olarak destekleyen ilk ürünümüz olma özelliğini de taşıyor.
 • Klasik ENTES MPR-53S serisi analizörleri destekliyoruz.
 • Klasik ENTES MPR-60S serisi analizörleri (firmware versiyon v1.87 itibariyle) destekliyoruz.
 • Klasik ENTES MPR-63S serisi analizörleri (firmware versiyon v1.87 itibariyle) destekliyoruz.

 

donanim-destegi

 

Enerji Doktoru v3.7.0 ile gelen yeni özellikleri deneyimlemek için www.enerjidoktoru.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.