Enerji Doktoru v3.9.4: Tümleşik Enerji Yönetimi!

13 Mayıs, 20:05

Enerji Doktoru'nuz ENTES'in yenilenen kimliği "Tümleşik Enerji Yönetimi Sağlayıcısı" ile eşleşti. Enerji Doktoru artık yalnızca elektrik değil, diğer enerji türlerinin de yönetimini sağlayan bir altyapıya sahip.

  • Doğalgaz ve su sayaçlarımız da artık emrinizde. Üstelik hiç bir ek maliyet olmadan. Pals sayacı girişine sahip MPR serisi analizörlerimize sayaç bağlayabilirsiniz.
  • Enerji Doktoru mobil uygulamamızın ilk versiyonunu Google Play Store'da yayınladık. Artık nerede olursanız olun, donanımlarınızı anlık izleyebilirsiniz!
  • Enerji raporlarımıza haftalık periyodu ekledik. Ayrıca geçen sene aynı hafta ile kıyaslama sayesinde tesisinizin ve makinelerinizin gerçek enerji verimliliğini gözlemleyebilirsiniz.

Enerji Doktoru Tümleşik Enerji Yönetimi

tuketim-ozeti

 

Enerji Doktoru Türkiye'de ve dünyada alışılagelmiş enerji yönetimi yazılımlarının aksine artık yalnızca elektriğinizi değil, doğalgaz ve su gibi diğer kaynaklarınızı da yönetmenizi sağlıyor. Üstelik mevcut sayaçlarınızı entegre etmek için hiç bir ek masrafa ihtiyaç duymuyoruz.

Aşama adım adım kaydedilir. Önceki versiyonumuzda ana panolarınıza su ve doğalgaz sayaçlarınızı tanımlamanızı sağlamıştık. Bu versiyonda ise doğalgaz ve su tüketimlerinizi tıpkı elektrik gibi yönetmenize olanak sağladık.

MPR 1-2-4 serileri arasından dijital girişleri pals sayacı olarak ayarlanabilen donanım modellerinde ek bir maliyete gerek kalmadan su ve doğalgaz sayaçlarınızı Enerji Doktoru'na taşıyabilirsiniz. Sayaçlarınızın pals çıkışlarını bu donanımlarımıza bağlayarak bir analizörün maliyetiyle bir fiziksel, iki sanal sayacınız oluyor.

Haftalık Kıyaslamalı Enerji Raporları

tuketim-ozeti

 

Özellikle endüstri için en anlamlı enerji tüketimi kıyaslaması bir hafta ile geçen sene aynı hafta değil mi?

Tüketim özetinizi haftaları seçerek denetleyebilirsiniz. Ayrıca "geçen sene aynı hafta" gibi akıllı seçimleri kullanarak bire bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Böylece tesisinizin seneler içerisinde tüketim davranışlarındaki değişiklikleri tespit edebilirsiniz. Aynı mantıkla makinelerinizin tüketimlerini de inceleyerek verimlilik ve bakım için kıymetli bilgiler edinebilirsiniz.

Bir sene seçtikten sonra o seneye ait ayları grafikte görmeye alıştınız. Bu versiyon itibariyle bir seneyi 52 hafta olarak da görmenizi sağlıyoruz. Yani artık iki seneyi grafikte üst üste bindirerek hafta hafta kıyaslayabiliyorsunuz.

Diğer Kullanıcı Kolaylıkları

kullanici-kolayliklari

Bazı kullanıcılarımız donanımlarını Enerji Doktoru'na eklenmesine rağmen çeşitli nedenlerden dolayı ana panolarına atama yapmayı ihmal edebiliyorlardı. Bu durum da donanım sahibi olunmasına rağmen Enerji Doktoru'nun güçlü özelliklerinden faydalanılmasını erteliyordu. Bu ihtimale karşı bir erken uyarı sistemi geliştirdik. Artık Enerji Doktoru boşta donanımınız olmasına rağmen ana panonuza atama yapılmadıysa sizi uyaracak.

ENTES donanımlarınızın ENTES ID, seri numarası gibi önemli kimlik bilgilerine erişim artık çok kolay. Sahada yaşadığınız zorlukları çözerken bu kodlar çok işimize yarayacak, donanımınızı kolaylıkla takip etmemizi sağlayacak.

Tesisleriniz için seçtiğiniz zaman dilimlerinin tesisin bulunduğu ülkeyle eşleşmemesi durumunda donanımlarınızın saati yanlış olarak ayarlanabiliyordu. Bu ihtimalin önüne geçmek için bir uyarı mekanizması geliştirdik.

Çözülen Problemler

kullanici-ayarlari

Bazı özel durumlarda sahadaki kondansatörlerinin doluluk oranlarının alınamaması halinde kondansatör kapasitelerinin dolu gösterilmesi problemi çözüldü.

Haberleşmenin çok problemli olduğu lokasyonlarda sayaç değerlerinin okunamaması halinde reaktif oranlarda kısa süreli hataların oluşması problemi çözüldü.

Tüketim özetimizde "bir önceki sene aynı ay" seçimi sırasında haftaiçi günlerin örtüşmemesi problemi çözüldü.

Donanımlarımız yapılandırılırken çok sayıda ayarın değiştirilmesi halinde eğer tüm ayarların gönderilmesi tamamlanmadan haberleşme kesilirse işlem eksik kalabiliyordu. Şimdi her bir ayarın tek tek yazılıp yazılmadığını ayarın yanında beliren bir sembol ile size aktarıyoruz. Böylece çok sayıda ayar kaydetmeye çalıştığınız zaman hangi ayarların yazılamadığını görebiliyorsunuz.

Enerji Doktoru Mobil Uygulaması

İlk Play Store Versiyonumuz Yayında!

anlik-izleme

Bir süredir geliştirdiğimiz mobil uygulamamızın ilk Play Store versiyonunu yayınladık. Enerji Doktoru adıyla erişebileceğiniz uygulamamızın ilk versiyonu aşağıdaki özelliklere sahip:

Nerede olursanız olun, Enerji Doktoru lisansına sahip olmasanız bile ENTES donanımlarınızı uzaktan izleyebilirsiniz. Enerji Doktoru'nun hat kotanızı korumak için bir süre sonra uygulamayla saha arasındaki haberleşmeyi kestiğini biliyor muydunuz?

Tüm donanımlarınızın haberleşme durumlarını da liste olarak görüntüleyebilirsiniz.

Donanım Desteği

Enerji Doktoru bu versiyon itibariyle aşağıdaki donanımları desteklemektedir:

Firmware güncellemesi gerçekleşmiş v2 MPR 1-2-3-4 donanımlarınız bu versiyon itibariyle tamamen entegre edildi.

EMK-01 kalite analizörümüz artık Enerji Doktoru tarafından desteklenmektedir.

donanim-destegi

Enerji Doktoru v3.9.4 ile gelen yeni özellikleri deneyimlemek için www.enerjidoktoru.com'u ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.