Enerji Doktoru v3.15.0 Yenilikleri

05 Ocak, 22:01

Enerji Doktoru, v3.15.0 itibariyle enerji verimliliği analiz esnekliğine ve kullanıcı kontrolüne imkan sağlayan yetenekler kazandı. Gelin bunlara birlikte bakalım...

  • Fiziksel donanımın bağlanamadığı noktaların izlenmesine mi ihtiyacınız var? Sanal donanımlar özelliği ile ile sanal cihazlar oluşturabilir, yapılandırabilir ve yapılandırılan donanımlarınızın tüketimlerini takip edebilirsiniz.
  • Tesislerinizde üretilen ürünlerin birim enerji maliyetlerini görmek istiyorsanız bu artık mümkün. Ürünlerinizi oluşturup haftalık üretim adetlerini girebilir ve ürünlerinizin birim enerji tüketim maliyetlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Birden fazla kullanıcınız varsa farklı kullancı rolleri atayabilir ve rollerin yetkinliklerini sınırlayabilirsiniz.
  • Donanımlarınızın iki tarih arasındaki toplam enerji tüketimlerini yeni bir rapor ile gösteriyoruz. Her bir tesisinize ait kat, bölüm ve yüklerinize ait toplam enerji tüketimlerini tablo olarak görüntüleyebilirsiniz.
  • Her müşterimiz ayrı ayrı özel, elbette kullanım senaryoları da öyle. Uzaktan kontrol isteyen müşterimiz için kullanıcı aksiyonları özelliğini ekledik. Bu kapsamda Ethernet özelliğine sahip analizörlerin röle çıkışlarını seçilen günlerde ve belirli zaman aralıklarında programlayabilir ve rölelere çekme / bırakma işlemi yaptırabilirsiniz.
  • Sayaç endeksleri raporuna esneklik kazandırdık. Artık istediğiniz parametrelere göre raporu filtreyebilir ve özet tablo oluşturabilirsiniz.
  • Tüketim raporlarına endüktif ve kapasitif reaktif enerji parametresini ekledik. Reaktif enerji parametrelerine göre tüketim ve sayaç endeksi raporlarını oluşturabilirsiniz.

Enerji Doktoru v3.15.0 Yenilikleri

Sanal Cihaz Özelliği

İmkânsızlıklardan veya mecburi sebeplerden dolayı fiziksel donanım bağlanamayan noktaları izleyebiliyoruz. Enerji Doktoru’nun sanal cihaz ekleme özelliği ile sanal donanımlar oluşturabilir, yapılandırabilir ve yapılandırılan donanımlarınızın tüketimlerini takip edebilirsiniz.

donanimlarim

Ürünlerim Özelliği

Tesislerinizde üretilen ürünlerin birim enerji maliyetlerini görmek artık mümkün. Ürünlerim ekranı ile ürünlerinizi oluşturabilir ve haftalık üretim adetlerini girebilirsiniz. Tüketim Özeti ekranı ile de ürünlerinizin birim enerji tüketimlerini görüntüleyebilirsiniz.

urunlerim

Çoklu Kullanıcı Desteği

Enerji Doktoru’nun kullanıcı rol yetkinliklerinde yenilikler var. Tüm Enerji Doktoru raporları, alarm ve aksiyonları artık rollerin yetkinlikleriyle uyumlu şekilde çalışıyor.

  • Organizasyon Sorumlusu rolündeki kullanıcılarımız organizasyonunuza ait en üst seviyede yetkiye sahiptir. Tüm organizasyonun raporlarına, alarm ve aksiyonlarına erişim yetkisi vardır.
  • Tesis Sorumlusu rolündeki kullanıcılara birden çok tesis atayabilirsiniz. Sadece kendisine atanan tesisleri görüntüleyebilir, tesislerine donanım ekleyebilir ve atanan tesislerin raporlarına, alarm ve aksiyonlarına erişme yetkisi vardır.
  • Bölüm Sorumlusu rolündeki kullanıcılara birçok tesisinizde yer alan farklı bölümleri atayabilirsiniz. Sadece kendisine atanan bölümleri görüntüleyebilir ve atanan bölümlerin raporlarına, alarm ve aksiyonlarına erişme yetkisi vardır.

Toplam Tüketimin Gösterilmesi

Donanımlarınızın iki tarih arasındaki toplam enerji tüketimlerini de gösteriyoruz. Tüketim Toplamları ekranı ile her bir tesisinize ait kat, bölüm ve yüklerinizin seçilen iki tarih arasındaki toplam enerji tüketimlerini tablo olarak gösteriyor ve tablonun Excel ve pdf olarak indirilmesini de destekliyoruz.

tuketim-toplamlari

Tüketim Özetinde Reaktif Enerjinin Gösterilmesi

Tesislerin reaktif enerji tüketimlerini de gösteriyoruz. İki tarih arasında detaylı tüketim kıyaslamasının yapıldığı Tüketim Özeti ve iki tarih arasında toplam enerji tüketiminin gösterildiği Tüketim Toplamları ekranında donanımların indüktif ve kapasitif reaktif enerji tüketimlerinin ayrı ayrı görüntülenmesine imkan sunuyoruz.

detayli-tuketimtuketim-toplamlari

Sayaç İndekslerinde Filtreleme ve Reaktif Enerjinın Gösterilmesi

İki tarih aralığında sayaç indekslerinin ve enerji tüketimlerinin görüntülendiği Sayaç İndeksleri ekranına indüktif ve kapasitif reaktif enerji sayaç tiplerini ekledik. Böylece seçilen tarihler arasında donanımların indüktif ve kapasitif reaktif enerji sayaç indekslerini kolaylıkla görüntülüyoruz.

Ek olarak, tesislerdeki donanımlarını “donanım adı”, “sayaç tipi” ve “birim”e göre filtreleyebiliyoruz.

sayac-endeksleri

Kullanıcı Aksiyonları

Üstün ENTES donanımları özel kullanıcı aksiyonları altyapısı sayesinde yeni süper güçler kazandı! ENTES donanımlarına bağlı röle çıkışlarını, ihtiyaca göre haftanın belirli gün ve saatlerinde kontrol ediyoruz.

Kullanıcı Aksiyonları ekranı ile tesislerdeki Ethernetli analizörlerin röle çıkışlarını seçilen günlerde belirli zaman aralıklarında programlıyor ve gerekli zamanlarda rölelerin çekme / bırakma işlemi yapılmasını sağlıyoruz.

kullanici-aksiyonlari

Kullanıcı aksiyonlarımız ENTES donanımları tarafından kaydedilen çeşitli IoT parametrelerinin düzenli ölçümü sayesinde tetikleniyor. Bir kullanıcı aksiyonu bir veya birden çok tesis için kurabiliyoruz. Aynı zamanda tesislerimize atadığımız kategoriler de aksiyon kurulumunda kullanılabiliyor. Sonrasında da aksiyonun hangi nesneleri etkilediğini seçiyoruz. Tesiste donanımlar sayesinde ölçüm yapılan herhangi bir nesneyi seçebileceğimiz gibi spesifik bir yük kategorisi, spesifik bir kat, bölüm veya yükü de seçebiliyoruz.

tetiklenme-senaryolari

Kullanıcı alarmı kurarken bir çok tercihimiz bulunuyor. Bunların bir çoğunu ENTES sizin için en çok kullanılan haliyle sunuyor. İsterseniz tercihlerinizi değiştirebiliyorsunuz. Aksiyonun hangi günlerde ve saat aralıklarında tetikleneceği ve tetiklenme sonunda röle işlemini seçebiliyorsunuz. Aksiyonun bildirimini yeni rollerimize göre sağlıyoruz. Her aksiyon  tesis yönetimi ekranında karşınıza çıkmakla birlikte ek olarak e-posta gönderimi seçimi yapabiliyoruz.

Diğer Kullanıcı Kolaylıkları

Enerthings için Lisans Arttırımı Özelliğinin Eklenmesi

Enerthings’te kullanımda olan lisansların son kullanma tarihleri ve lisans adedi, mobil uygulama üzerinden kullanıcı dostu bir deneyimle artık güncellenebiliyor.

Enerji Doktoru/ Mobil 1.1.0 Versiyon Güncellemesi

Enerji Doktoru mobil versiyonlarında 1.1.0'a yükseltildi ve anlık izleme problemleri giderildi.

 

Donanım Desteği

DTR-20S ve DTR-20TS'nin Eklenmesi

DTR-20S ve DTR-20TS haberleşmeli astronomik zaman rölelerimiz, inşaat modunda ek donanım olarak seçilebiliyor ve kontakları uzaktan kontrol edilebiliyor.

MPR-24S-PM'nin Eklenmesi

MPR-24S-PM şebeke analizörü, inşaat modunda enerji verimliliği donanımı olarak seçilebiliyor ve tüketim raporu, tüketim toplamları ve sayaç indekslerinde görüntülenebiliyor.

EPC-12'nin Eklenmesi

EPC-12 veri toplayıcısına bağlı elektrik, su, doğalgaz vb sayaçlarının parametre ayarları yapılandırılıyor ve EPC-12 cihazına bağlı her bir sayacın tüketimleri ayrı bir cihaz gibi izlenebiliyor ve raporlanabiliyor.

EPR-04S'in Eklenmesi

EPR-04S güç ve enerji ölçerler, inşaat modunda enerji verimliliği donanımı olarak seçilebiliyor ve tüketim raporu, tüketim toplamları ve sayaç indekslerinde görüntülenebiliyor.

EPM-07S'in Eklenmesi

EPM-07S şebeke analizörleri, inşaat modunda enerji verimliliği donanımı olarak seçilebiliyor ve tüketim raporu, tüketim toplamları ve sayaç indekslerinde görüntülenebiliyor.

Enerji Doktoru bu versiyon itibariyle aşağıdaki donanımları desteklemektedir:

donanim-ailesi

Enerji Doktoru v3.15.0 ile gelen yeni özellikleri deneyimlemek için www.enerjidoktoru.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.