Dünya Gazetesi: ENTES Turquality Hazırlıkları

03 Haziran, 19:06

Dünya Gazetesi'nin Mayıs sayısında yayınlanan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Halit Mustafa Özgür'ün röportajını içeren Turquality haberi yayınlandı. Yazının tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

YÖNETİLEBİLİR enerji alanında faaliyet gösteren ENTES Elektronik, 40 yıldır yüzde 100 yerli sermayesi ve kendi mühendislik gücü ile uluslararası standartlara uygun ürün ve çözümler geliştiriyor. Şirket, bu birikimini global pazarlarda kuvvetlendirmek için Turquality marka destek programı kapsamındaki firmalar arasında yerini almaya hazırlanıyor. Turquality programı için hazırlıklarını tamamlayan şirket, gelişim yol planının onaylanmasını bekliyor. Yönetilebilir enerji alanında söz sahibi bir global marka olmayı hedefleyen şirket, Turquality iş modeli uygulamalarını sürdürülebilir şekilde büyüyen marka olmanın anahtarı olarak görüyor.

Teknolojideki gelişmelerin ve endüstri 4.0 ile yaşanan dönüşümlerin global pazarda rekabet unsurlarını da değiştirdiğini belirten ENTES Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Halit Mustafa Özgür, “Yeni global rekabet şartlarında yapılması gerekenlerden en önemlisi stratejik yol haritalarının hazırlanması ve iş modellerinin güncellenmesi. Bu nedenle Turquality iş modeli uygulamalarını sürdürülebilir şekilde büyüyen marka olmanın anahtarı olarak görüyoruz. Turquality marka desteği programı kapsamında sağlanacak destekler, uluslararası pazarlama faaliyetlerimiz için önemli bir kaynak oluşturacak ve bu sayede ENTES markasının global pazardaki marka bilinirliği ve rekabet gücümüz hedeflediğimiz düzeyde artacak” dedi.

GLOBAL PAZARDA REKABET AVANTAJI YAKALAYACAK

Pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra özellikle sahip oldukları kalite standartlarının hedef pazarlardaki sertifikasyonu açısından da programın önemli destekler sunduğunu ifade eden Özgür “Turquality marka destek programı, ENTES’e global pazarda daha kolay rekabet edebilecek ek kaynağı sağlayacak ve global pazarın temel şartı olan sürdürülebilir kurumsal yapıya ulaşabilmesi için yön gösterici olacak” diye konuştu.

TURQUALITY MARKA DESTEĞİ PROGRAMI KAPSAMINDA SAĞLANACAK DESTEKLER, ULUSLARARASI PAZARLAMA FAALİYETLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR KAYNAK OLUŞTURACAK

ABD’DE MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ARTIRACAK

ENTES’in satışlarının yüzde 25’ini ihraç pazarlarının oluşturduğu bilgisini veren Özgür, şöyle devam etti: “Hedefimiz, yurtdışı satışlarımızı arttırarak bu oranı yüzde 50 seviyelerine taşımak. Bu hedeflere paralel, özellikle ABD, Almanya, Hindistan ve Vietnam pazarlarında yüksek bilinirliliğe sahip marka olarak konumlanmayı hedefliyoruz.

100’ÜN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

ENTES’i yerli ve yabancı rakiplerinden ayıran en önemli fark kullanıcı deneyimi (UX) ve kullanıcı ara yüzlerini (UI) geliştirme kültürü ve bu konulardaki yatırımları olduğunun altını çizen Özgür, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahip olduğumuz tasarım yetenekleri, ENTES’i rakiplerinden tamamen farklılaştırmaktadır. Bu çalışmalarımızın meyvelerini aldığımız uluslararası ödüllerle tescilledik. Başta Avrupa pazarı olmak üzere, 1985 yılından bugüne 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Ürün ve çözümlerimizi yüzde 100 öz sermaye ile kurulmuş Almanya, Hindistan, Yunanistan ofislerimizde doğrudan, diğer ülkelerde dağıtım ortakları sayesinde kullanıcılarla buluşturuyoruz.”

Donanımları “bulut”a bağlı

Endüstriyel tesisler, ticari binalar, altyapı ve enerjiyle ilgili kurumlar ve tesisler kısaca enerjinin olduğu her tesisin ENTES çözümlerinin öncelikli kullanıcıları arasında olduğunu dile getiren ENTES Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Halit Mustafa Özgür, “Güç kalitesi ve enerji, ölçme, kompanzasyon, koruma kontrol alanlarında en yüksek kaliteye sahip ürünlerimiz CE, KEMA, CSA- US, UL ve GOST-R gibi global pazarda başarıyı garanti altına alan kalite onaylarına sahip. Geliştirdiği bulut teknolojiler sayesinde sektörümüzde IoT, Endüstri 4.0 gibi kavramların da öncüsüyüz. ENTES Enerji Doktoru çözümü bir bulut hizmet kavramının en güçlü örneklerindendir. ENTES donanımları ise bulutta bulunan ENTES.NET sunucularına doğrudan bağlıdır.”

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.