Hastane Enerji Çözümü

Hastane Enerji Çözümü Örneği

Problem:

Ultrason cihazı çalışırken ve renkli monitörde görüntü alınırken ultrason cihazının arızalanması, ultrason cihazını satan firmanın problemin şebekedeki gerilim yükselmesinden kaynaklandığını söylemesi ve her geldiklerinde servis ücreti almaları

Teşhis:

Hastanenin ana girişine Enerji Analizörü bağlanması ve periyodik aralıklarla enerji değerlerinin ölçülmesi

Çözüm:

1 adet Enerji Analizörü, 1 adet Gateway (Ağ Geçitleri)ve 1 adet Enerji İzleme Yazılımı kullanıldı. Enerji Analizörü aracılığıyla 1 hafta boyunca 5 dakikalık periyotlarda gerilimler ölçüldü. Ölçülen değerler Enerji Analizörü’nün kalıcı hafızasına kaydedildi. Sonuçları içeren Excel raporu hastane yönetimine ve ultrason cihazını satan firmaya sunuldu. Bu raporda gerilimlerin söylendiği gibi yükselmediği tespit edildi. Satıcı firma cihazdan kaynaklanan bir sorun olduğunu kabul etti. Ultrason cihazının elektronik kartı değiştirildi ve sorun ortadan kalktı.

Sonuç:

Ultrason cihazının 1.000 $ maliyetli elektronik kartı ücretsiz olarak değiştirildi. Regülatör firmasının alınmasını önerdiği yeni regülatörler için istediği 2.500 TL ödenmemiş oldu. Ultrason cihazının bozulması sonucunda iptal edilen hasta randevuları ortadan kaldırılarak hasta mağduriyetleri önlendi.

 

Akım Harmoniği Nedir? Akım Harmoniklerinin Şebekeye Etkisi Nedir? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Aktif Harmonik Filtre Çözümü Nedir? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.