Hastane Enerji Çözümü - 2

Hastane Enerji Çözümü - 2 Örneği

Problem:

Hastanenin trafo gücünün yükseltilmesi ve ameliyathanenin yenilenmesi sonucunda kompanzasyon sisteminin ve ana trafo merkezinin izlenmesi ihtiyacı

Teşhis:

Hastaneyi besleyen 1200 kVAtrafonun çıkışına ve ameliyathane dağıtım panosuna Enerji Analizörü takılması.

Çözüm:

2 adet Enerji Analizörü, 1 adet Reaktif Güç Kontrol Rölesi, Gateway (Ağ Geçitleri) ve 1 adet Enerji İzleme Yazılımı kullanıldı. 1200 kVAgücündeki trafonun tüm elektriksel parametreleri izlendi. Kompanzasyon sistemi ve reaktif oranlar bilgisayar üzerinden izlenerek değerler kayıt altına alındı. Ameliyathane bölümünün panosunda takılı olan Şebeke Analizörü aracılığıyla yazılım üzerinden verilerin izlenmesi ve kayıt alınması mümkün oldu.

Sonuç:

Enerji değerlerinin izlenmesi sonucunda tüketim miktarları net olarak hesaplanabildi ve hastane tükettiği enerjiyi daha verimli kullanmaya başladı. Ayrıca reaktif oranlar izlenerek işletmenin yanlış tarife kullandığı ve gereksiz yere cezaya girdiği anlaşılarak duruma müdahale edildi.

 

Reaktif Enerji Nedir? Kompanzasyon Nedir? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Üretime Ara Veren İşletmelerde Reaktif Ceza Riski İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.