ISO/EN 50001 ve Ölçüm Doğruluk Testlerinin Önemi

Günümüzde birçok işletme “enerji yönetimi” anlayışını bir gereklilik olarak görmekte ve ISO/EN 50001 ile birlikte kendi süreçlerini bu çerçevede şekillendirmektedir.

ISO/EN 50001, işletmelerin enerjiyi verimli kullanmasına, giderlerini düşürmesine ve çevre gerekliliklerini karşılamasına yardımcı olur.

Proseslerdeki enerji tüketim ölçümlerinin yapılması, sonuçların analiz edilmesi ve verimliliği arttırıcı önlemlerin alınması ISO/EN 50001 için en önemli süreçlerden bir tanesidir.

Bu süreçte tartışmasız en kritik nokta ise ölçümlerin doğru yapılmasıdır ki denetimlerde de ölçüm doğruluk test raporları kontrol edilir.

Bu nedenle, ENTES olarak satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da ürünlerimizin arkasında durmakta ve müşterilerimize hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız.

 

Ölçüm ve Doğruluk Hizmetinde Uygulama Adımları Nelerdir?

ISO 50001 sertifikasına sahip ve ENTES enerji verimliliği donanımları kullanan işletmelere verdiğimiz ölçüm ve doğruluk hizmeti birkaç adımdan oluşmaktadır.

1. Adım

İlk olarak, bizimle iletişime geçerek ölçüm doğruluk hizmeti almak istediğinizi belirtmeniz durumunda, size özel bir teklif verebilmek için birkaç bilgi talep ediyoruz.

2. Adım

İşletmenizin lokasyonu, teste tabi tutulacak donanım sayısı gibi bilgiler çerçevesinde, ölçüm doğruluk test raporunun hazırlanması için size teklifimizi sunuyoruz.

3. Adım

Teklifimizi onaylamanıza istinaden, periyodik olarak akredite laboratuvarlar tarafından kalibre ettirdiğimiz test cihazlarımızla tesisinize geliyoruz.

4. Adım

Enerji verimliliği donanımlarınızın ölçüm doğruluklarını gruplar halinde test ediyoruz. Her bir grubun testi yaklaşık 10 dakika sürüyor.

5. Adım

Test işlemi bittikten sonra ofisimize geri dönüyor, size özel ölçüm doğruluk test raporunu hazırlıyor ve sizinle paylaşıyoruz.

6. Adım

Bakım ihtiyacı belirlenen donanımları sizden teslim alıyoruz, talep ederseniz yerlerine geçici kullanım için ikame donanımlar veriyoruz.

7. Adım

Yetkili personellerimiz tarafından donanımlarınızın bakımlarını yaparak ölçüm doğruluğunu garanti ediyoruz. Bakımı mümkün olmayan donanımlar için ise size çok avantajlı “yeni donanım” teklifleri sunuyoruz.

8. Adım

Son olarak bakımı yapılan tüm donanımlarınızı size teslim ediyoruz.

ENTES, donanımlarınızın ölçüm doğruluğunu sağlarken siz de enerjiyi nasıl daha verimli kullanabileceğinize odaklanabiliyorsunuz.

Daha fazla bilgi için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.