TESİD Yeni Yönetimini Seçti

25 Mart, 09:03

30 yılı aşkın bir süredir elektronik sanayi ve bilgi teknolojilerinde faaliyet gösteren tüm paydaşları bir araya getiren, sektörün en önemli STK’larından Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD) 24 Mart tarihinde ENTES Genel Müdürlüğünde gerçekleşen 31. Olağan Genel Kurulu’nda 2021 – 2023 dönemi yönetimi de seçildi.

tesid-yonetim

ENTES Yönetim Kurulu Başkanı Faik Erem’in de TESİD Yönetim Kurulunda görev alacağı yeni dönem için TESİD Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Tunaoğlu şunları söyledi;

“Bugün gerçekleşen 31. Genel Kurulumuzda oy birliği ile görevlendirilen yeni kadromuzla, önceki dönemlerde olduğu gibi dinamik ve özverili çalışmalar gerçekleştirerek Türkiye Elektronik Sanayi’ne katkı sunmak arzusundayız. TESİD Türkiye’de Elektronik Sanayi ve Bilgi Teknolojileri  sektörünün gelişmesi, büyümesi ve hak ettiği seviyelere ulaşması için kurulmuş bir dernek. Sayısal dönüşüm, Nesnelerin interneti, Endüstri 4.0  gibi teknolojik gelişmeler her dikeyde elektronik çözümlere olan ihtiyacı arttırdı.  Yeni yönetim olarak en önemli hedefimiz, bu fırsatı ülkemizin elektronik sektörünün gelişmesi için kullanmak, bu kapsamda elektronik sektörüne değen tüm paydaşları birbirleriyle  buluşturmak olacak. Buradan doğacak iş birliklerinin yaratacağı sinerjinin tüm paydaşlara ve dolayısı ile ülkemize çok değerli katkıları olacağına inanıyorum.”

TESİD yeni Yönetim Kurulu’nda görev yapacak isimler ise: Yaman Tunaoğlu (KAREL), Faik EREM (ENTES), Vural Akman (EMPA), Sami Duman (ASELSAN), Ömer AKDENİZ (DAİİCHİ), Ömer Özkan (HAVELSAN), Mustafa Karabağlı (LUNA), Ali Emir Eren (NETAŞ), Sıddık Yarman (SAVRONIK)

tesid-yonetim-kurulu

TESİD Hakkında

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği TESİD, Türkiye’de elektronik sanayi, bilgi teknolojileri ve bunlarla ilgili hizmet sektöründe ArGe ve/veya üretim yapan kuruluşların derneğidir. 1989 yılında kurulmuştur. Halen 84 ayrı sanayi kuruluşuna mensup 142 üyesi bulunmaktadır. TESİD oluşturduğu Akıllı Yaşam vizyonu kapsamında elektronik sektöründe faal olan KOBİ ve yeni girişimciler ile büyük şirketlerin kendi aralarında ve diğer sektördeki firmalarla  işbirliği imkanlarını yaratarak, yerli çözümlerin oluşturulmasına destek olmayı hedeflemektedir.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.