Belediye Enerji Çözümü

Belediye Enerji Çözümü Örneği

Problem:

90 bölgeye sahip belediyenin kompanzasyon takibinin etkin şekilde yapılamaması

Teşhis:

Bilgisayarla haberleşen Reaktif Güç Kontrol Rölelerinin sisteme entegre edilmesi ve bunların tek bir merkezden izlenebileceği bir yazılımın kullanılması

Çözüm:

90 adet Reaktif Güç Kontrol Rölesi, 90 adet Gateway (Ağ Geçitleri) ve 1 adet Enerji İzleme Yazılımı kullanıldı.Bilgisayar haberleşmeli cihazlar kullanılmadan önce sınırlı sayıdaki teknik ekip tüm bölgeleri gezip arızalara müdahale etmeye çalışıyordu. Bu hem vakit kaybına yol açıyor hem de arızalara anında müdahale etme şansını ortadan kaldırıyordu. Reaktif Güç Kontrol Rölesi ve Enerji İzleme Yazılımı aracılığıyla tüm bölgelerin enerji parametrelerini merkezdeki bilgisayardan izlemeye ve gerektiği anda rölelerin ayarlarına bilgisayar ortamından müdahale edebilmeye başladılar.
Ayrıca sayaç değerleri ile Reaktif Güç Kontrol Rölelerinin değerleri karşılaştırılarak arızalı sayaçları değiştirdiler.

Sonuç:

Tüm bu uygulamaların sonucunda 90 bölgenin tamamında etkin kompanzasyon yapılmaya başlandı ve teknik servis ekibi daha etkin kullanılabilir hale geldi. Bu sayede işletme giderlerinde ciddi oranda tasarruf sağlanmış oldu.

 

Enerji Takibi Nedir? Enerji İzlemenin Faydaları Nelerdir? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Enerji Yönetiminin Önemi​ İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.