Enerji Takibi Nedir? Enerji İzlemenin Faydaları Nelerdir?

Enerji Takibi Nedir? Enerji İzlemenin Faydaları Nelerdir?

Enerji izleme yazılımları sayesinde tüketim verilerinizi uzaktan izleyebilir, olası arızaların önüne geçebilir, reaktif ceza ödeme riskinden kurtulabilirsiniz. Periyodik raporlamalar sayesinde ise enerji verimliliği sağlayarak enerji giderlerinizi düşürebilirsiniz.

Enerji takibi, enerjinin maliyetinin ve öneminin gittikçe arttığı günümüzde zorunluluk haline geldi. Özellikle iş yerlerinde giderlerinin düşürülmesi için enerjinin kontrollü tüketilmesi gerekiyor. Enerji izleme yazılımları sayesinde, enerji analizörü veya sayaç tipi cihazlarla kontrol edilen enerjinin uzaktan izlenmesi ve internet bağlantısı olan tüm cihazlar üzerinden yönetilebilmesi artık mümkün.

Enerji izleme yazılımları sayesinde tüketim verilerinizi uzaktan izleyebilir, olası arızaların önüne geçebilir, reaktif ceza ödeme riskinden kurtulabilirsiniz. Periyodik raporlamalar sayesinde ise enerji verimliliği sağlayarak enerji giderlerinizi düşürebilirsiniz.

Enerji Takibi Nedir? Enerji İzlemenin Faydaları Nelerdir?

  • Genelde enerji izleme yazılımı olarak bilinen sistemler elektrik akışını takip eder. Enerji izleme, sistemdeki aydınlatma armatürleri, endüstriyel makinalar, klima santralleri, asansörler, yürüyen merdivenler gibi tüm cihazların elektrik kullanımlarını toplam veya detaylı olacak şekilde takip eder. Farklı varyasyonlarla raporlama da yapabilen yazılımların kullanımıyla reaktif güç ceza bedelleri, akım harmonikleri ya da gerilim dalgalanmaları gibi olası durumların vereceği zararlar ya da aşırı enerji kullanımıyla doğan yüksek fatura bedelleri ortadan kaldırılmış olur.
  • Enerji takibi ile elektrik tüketiminden tasarruf elde eden firmalar, çevre dostu yaklaşımı ve enerji verimliliği politikalarıyla marka değerini de yükseltir. Ayrıca enerji takip yazılımı, analizör, sayaç gibi ekipmanlar için ayrılan bütçe, maddi kayıpların engellenmesi ve elektrik faturasının düşürülmesiyle birlikte kısa sürede amorti edilir.

Reaktif ceza ve kalitesiz enerjinin yol açabileceği arıza maliyetlerinin önüne geçmek için ENTES enerji izleme yazılımı Enerji Doktoru'nu inceleyebilirsiniz.

Enerji Doktoru ile enerjinizi her an her yerden izleyin!

Kompanzasyon Doktoru ile Reaktif Bedel Ödeme Riskinizi Ortadan Kaldırın

Enerji Doktoru ile Kademelerinizi Dikkatle İzliyoruz

Enerji Doktoru ile Jeneratör İhtiyacınız Takibimizde

Enerji Doktoru'ndan Yeni Özellik: Montaj Sağlık Kontrolü!

Üretime Ara Veren İşletmelerde Reaktif Ceza Riski

Enerji Doktoru ile “Evde Kal”

Yayınlanma Tarihi: 05 Eylül 2020, 10:09

Yorumlar
Yorum Yap
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.