Enerji Doktoru ile “Evde Kal”

Enerji Doktoru ile “Evde Kal”

İşletmelerdeki toplam yüke göre tasarlanan kompanzasyon sistemleri, tüketimin minimumda olduğu durumlar düşünülerek tasarlanmamış ise bu işletmelerin ilk faturalarında yüksek reaktif bedeller ile karşılaşması çok sürpriz olmayacaktır.

İçindekiler

  Bugünlerde belki de en çok duyduğumuz kelime Covid-19, namı diğer Corona virüsü. Dünya sağlık örgütü tarafından pandemi yani Dünya çapında salgın olarak tanımlanmış Covid-19, işyerlerinde de olağanüstü tedbirler alınmasını zorunlu kıldı. Öyle ki bazı işyerleri faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. Bunların içerisinde fabrika, AVM gibi enerji tüketimleri çok yoğun işletmeler mevcut.

  Ama biliyoruz ki bu işletmeler elektrik şalterlerini indirip çıkamıyor yani enerji tüketimleri tamamen sıfıra inmiyor. Bazı fabrikalarda kapatılamayan fırınlar mevcut, yiyecek içeceklerin bozulmaması için dolaplar çalışıyor, çevre aydınlatmaları aktif veya en basitinden güvenlik ofislerinde çalışanların bilgisayar, ısınma vb. ihtiyaçları için elektrik tüketiliyor.

  Fakat bu tüketimler normal çalışma zamanının çok altında. Aslında sorun da burada başlıyor. Özellikle kompanzasyon sistemleri için…

  İşletmelerdeki toplam yüke göre tasarlanan kompanzasyon sistemleri, tüketimin minimumda olduğu durumlar düşünülerek tasarlanmamış ise bu işletmelerin ilk faturalarında yüksek reaktif bedeller ile karşılaşması çok sürpriz olmayacaktır.

  Biliyoruz ki bunu farkında olan işletmelerin enerji yöneticileri diken üstünde. Kontrol için dönüşümlü de olsa ekiplerini işinin başında tutmak zorunda hissediyor kendisini, belki de bizzat kendi gidip kontrol ediyor. Çünkü evinden reaktif oranlarını takip edebileceği, enerji tüketim grafiklerini analiz edebileceği, enerji kalitesiyle ilgili parametreleri gözlemleyebileceği ve en önemlisi daha sorun oluşmadan hem kendisini hem de çözüm ortağını uyaran Enerji Doktoruna sahip değil muhtemelen.

  Bugünlerde yine sıklıkla duyuyoruz “Hayat eve sığar”. ENTES olarak Enerji Doktoru ile biz de bunu destekliyor, enerji yönetimini evinizden yapmanıza olanak sağlıyoruz.

  Enerji Doktoru hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

   

  Enerji Doktoru konulu blog yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz:

  Enerji Doktoru ile enerjinizi her an her yerden izleyin!

  Kompanzasyon Doktoru ile Reaktif Bedel Ödeme Riskinizi Ortadan Kaldırın

  Enerji Doktoru ile Jeneratör İhtiyacınız Takibimizde

  Enerji Doktoru ile Kademelerinizi Dikkatle İzliyoruz

  Enerji Doktoru'ndan Yeni Özellik: Montaj Sağlık Kontrolü!

  Yayınlanma Tarihi: 09 Nisan 2020, 08:04

  Yorumlar
  Yorum Yap
  Sizi Arayalım
  Sizi Arayalım
  KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.