Kompanzasyon Doktoru

Kompanzasyon Doktoru

Firmaların reaktif bedel ödemesinin en önemli nedeni, reaktif enerji kullanımlarını belirlenen sınırlar içerisinde tutmayı sağlayan kompanzasyon sistemlerinin bakımlarının düzenli yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

İçindekiler

  Hiç şüphe yok ki enerji maliyetleri, firmalar için en büyük gider kalemlerinden birisi konumunda. Tüketilen elektrik enerjisi bedeline ilave olarak, faturalara reaktif bedel olarak yansıyabilen bir kalem var ki birçok firma bu bedeli habersiz bir şekilde dağıtım firmalarına ödemekte.

  Konuyu rakamlarla biraz daha net açıklayacak olursak; yapılan bir araştırma sonucuna göre aylık 1.000 TL üzeri elektrik faturası ödeyen 200.000 işletme yılda en az 1 defa reaktif bedel ödüyor. Sanayi tesislerinde bu rakam yılda ortalama 2 defa, kamu kurumlarında ve ticari kuruluşlarda ortalama 3 defa seviyesinde. Ödenen bedel ise genellikle fatura tutarının %15’ini buluyor.

  Firmaların reaktif bedel ödemesinin en önemli nedeni, reaktif enerji kullanımlarını belirlenen sınırlar içerisinde tutmayı sağlayan kompanzasyon sistemlerinin bakımlarının düzenli yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Fakat en az bunun kadar önemli diğer bir neden de; ceza sınırı aşılmadan firma yetkililerini uyaracak bir enerji izleme yazılımı kullanılmıyor olmasıdır.

  Bu noktadan hareketle geliştirilen "ENTES Kompanzasyon Doktoru", birçok özelliği ile sektörde ilk ve tek olma niteliği taşıyor. Peki bu özellikler neler, gelin birlikte bakalım...

  Öncelikle belirtmeliyiz ki Kompanzasyon Doktoru, firmaları sistemlerinde çıkabilecek sorunlarla tek başına yüzleşmek zorunda bırakmıyor. Hem firma yetkililerine hem de sisteme tanımlanan ENTES çözüm ortaklarına uyarı ve alarm bildirimleri gönderiyor. Bu sayede henüz sorun oluşmadan, hatta belki de firma yetkilisi olası sorunu fark etmeden önce ENTES çözüm ortağı sisteme müdahale edip firmanın reaktif ceza ödemesini engellemiş oluyor.

  Eminiz ki Matrix filmini ve ekranda akan rakamların olduğu sahneleri çoğunuz hatırlıyordur, Neo doğa üstü yetenekleri ile o akan rakamların ne anlama geldiğini çözebiliyordu. Bunun tam aksine, Kompanzasyon Doktoru herkesin bir Neo olmasını beklemiyor, kullanıcı deneyimleri göz önüne alınarak hazırlanan kullanıcı dostu arayüzleriyle, konuyla ilgili en az bilgiye sahip kişilerin bile kolaylıkla anlayabileceği gösterimler sunuyor.

  Hatta ölçülen parametreleri göstermekle kalmayıp, “Ne yapmalıyım” özelliği ile firma yetkililerini yapılması gerekenler hakkında bilgilendiriyor ve yol gösteriyor.kompanzasyon-doktoru

  Kompanzasyon Doktoru’nda diğer bir özellik de; birden fazla tesisi veya şubesi olan firmalar için sunuluyor. Yazılımı kullanan firmanın tüm şubeleri ve tesisleri harita üzerinde işaretleniyor, harita üzerinde yakınlaşma uzaklaşma işlemleri yapılabildiği gibi istenen şubeye ait detaylara bir “tık” ile erişilebiliyor.

  ENTES, tüm bu özelliklere sahip Kompanzasyon Doktoru’nu, tanıtıma özel olarak çok uygun aylık lisans fiyatları ile sunuyor. Siz de reaktif bedel ödeme riskini almak istemiyorsanız www.enerjidoktoru.com adresinden bize ulaşabilir, ücretsiz olarak sunulan demo uygulamasıyla Kompanzasyon Doktoru’nun tüm özelliklerini deneyimleyebilirsiniz.

  Enerji Kalitesi Neden Önemli? Kalitesiz Enerji Nasıl Sorunlara Yol Açabilir?

  Enerji Doktoru ile enerjinizi her an her yerden izleyin!

  Yayınlanma Tarihi: 27 Kasım 2019, 05:11

  Yorumlar
  Yorum Yap
  Sizi Arayalım
  Sizi Arayalım
  KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.