İçki Fabrikası Enerji Çözümü

İçki Fabrikası Enerji Çözümü Örneği

Problem:

İşletmenin enerji tüketimlerinin ölçülmesi ve ölçülen değerlerin bilgisayarda kayıt altına alınması ihtiyacı

Teşhis:

İşletmeye bilgisayarla haberleşen Enerji Analizörleri takılması üretim makinelerinin enerji tüketimlerinin izlenerek enerji değerlerinin kayıt altına alınması

Çözüm:

70 adet Enerji Analizörü, Gateway (Ağ Geçitleri) 1 adet Sinyal Kuvvetlendirici ve 1 adet Enerji İzleme Yazılımı kullanıldı. İşletmede bulunan 4 trafo merkezinin toplam elektrik tüketimlerini ana girişteki elektrik sayacı ile karşılaştırarak sayacın doğruluğu kontrol edildi. Dağıtım panosundaki ana çıkışların ve makine çıkışlarının enerji tüketimleri izlendi ve enerji değerleri kayıt altına alındı. Tesisin ana bölümlerinin harmonik değerleri incelendi ve bu değerler periyodik olarak izlenerek takip edilmeye başlandı.
Jeneratörlerin devresine ve transfer devresine bağlanan Şebeke Analizörleri aracılığıyla jeneratörlerin performansı ve ürettikleri enerji değerleri izlenerek kayıt altına alındı.

Sonuç:

Enerji değerlerinin izlenmesi sonucunda tüketim miktarları net olarak hesaplanabildi ve kayıp enerjiler hesaplanarak işletmenin enerji tasarrufu yapması sağlandı.

 

Enerji Takibi Nedir? Enerji İzlemenin Faydaları Nelerdir? İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Enerji Yönetiminin Önemi​ İsimli Blog Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.