Enerji Doktoru v.2.2.0 ile Gelen Özellikler

11 Aralık, 10:12

ENTES'in yeni nesil enerji izleme platformu Enerji Doktoru, V2.2.0 versiyonuyla kullanıcılara bir çok yeni özellik sunuyor.

 

Enerji Tüketimleri TL Olarak da Gösteriliyor

Artık tesislerin enerji tüketimleri (ve diğer tüm kategori, kaynak vs. alt tüketimler) EPDK’ nın yayınladığı güncel tarife fiyatları ile hesaplanarak, enerji tüketimlerine ilişkin her sayfada TL olarak gösteriliyor. Kullanıcılar dilediği takdirde tüketimlerini kWh olarak da görebiliyorlar.

Bu özellik ile beraber, tarife ve elektrik tedarikçi seçimlerinin yapılabilmesine olanak sağlayan menüler de kullanıcılara sunuluyor.

Tesis Detay Raporu Alınabiliyor

Artık kullanıcılar Enerji Doktoru'nun herhangi bir sayfasında, tesis isimlerine tıkladıkları zaman ilgili tesisin detay raporuna ulaşabiliyorlar.

Tesis detay raporu, her özelliğin bu tesise özel durumunu göstermek için tasarlandı. Raporun içerisinde; tesis bilgileri, bu tesisteki donanımların anlık durumları ve çeşitli özelliklerin tesis özelindeki görüntüleri yer alıyor.

Bu rapor kullanıcılar tarafından PDF olarak indirilebildiği gibi e-mail olarak da gönderilebiliyor. Ayrıca çözüm ortağı veya ENTES hizmet verdiği müşterilere bu tesisin raporunu paylaşabiliyor.

Anlık İzleme Yapılabiliyor

Anlık izleme özelliği ile artık kullanıcılar, tesislerindeki MPR 1-2-3-4 serisi şebeke analizörlerini ve RGA/RGSR serisi reaktif güç kontrol rölelerini seçtiklerinde, ölçülen parametreleri anlık olarak izleyebiliyorlar.

Donanımların Bağlantı Sağlık Durumları Gösteriliyor

Donanımlarım ekranında toplu bağlantı sağlık raporu

Artık modemlerin ve cihazların (RG, MPR vs...), dinamik ve otomatik olarak güncellenen bağlantı sağlık durumları, son 7 gün içerisindeki haberleşme kalitesinin durumuna göre, kullanıcıların kolaylıkla anlayabileceği şekilde;

- Yeşil (haberleşme kalitesi %80 üzerinde olan donanımlar),

- Sarı (haberleşme kalitesi %60-%80 arasında olan donanımlar),

- Kırmızı (haberleşme kalitesi 60% 'tan daha kötü olan donanımlar)

- Gri (Hiç haberleşmemiş olan donanımlar) farklı renklerle gösteriliyor.

Donanımların tek tek bağlantı sağlık durumları barları

Ayrıca donanımlarım listesinde, her donanımın sol tarafında bu renkler çubuk olarak gösteriliyor. Bu çubuğun üzerine mouse ile gelindiği zaman gösterilen bilgiler değişiyor, en son haberleşme zamanı, tarihi vs. gibi anlık bilgiler görünüyor.

Uzaktan Yapılandırma Özelliği Geliştirildi

Artık kullanıcılar RGA/RGSR serisi reaktif güç kontrol rölelerine ilave olarak RG-C serisi reaktif güç kontrol röleleri ve MPR 1-2-3-4 serisi şebeke analizörlerinin de uzaktan yapılandırmaya uygun tüm ayarlarını, cihazın yanına gitmeden Enerji Doktoru üzerinden yapabiliyorlar.

Diğer Kullanıcı Kolaylıkları

• Kullanıcılar “Harita” görünümündeyken “Uyarı/Alarm” mesajlarına tıkladığı zaman ilgili sayfaya geçiş yapabiliyorlar.

• Reaktif oranlar sayfasında, "Bu Ay" raporunun üretilebilmesi için reaktif güç kontrol rölesinden 1 ay süreyle veri alınması gerekiyor. Artık kullanıcılar o ayın reaktif oranlar raporunu görebilmek için kaç gün beklemesi gerektiğini sayfada görebiliyorlar.

• Tüketim özeti grafiğindeki çoklu gösterimler, artık çok daha kolay analiz edilebiliyor. Bununla birlikte artık % kıyaslama özelliği de kullanılabiliyor. Bu sayede; örneğin önceki ayın tüketim verileri ile karşılaştırma yapılarak artış veya azalışlar yüzdesel olarak analiz edilebiliyor.

• Enerji Doktoru’nun “Kademe Bakım” sayfasında manuel kontrole girerken ve çıkarken artık çeşitli uyarılar veriliyor. Bu sayede bağlantı kopması, manuel modden çıkamama gibi durumlarda kullanıcılar bilgilendiriliyor ve önlem almaları sağlanıyor.

Enerji Doktoru'nu denemek için hemen www.enerjidoktoru.com adresinden ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz.

Enerji Doktoru ile enerjinizi her an her yerden izleyin!

Enerji Kalitesi Neden Önemli? Kalitesiz Enerji Nasıl Sorunlara Yol Açabilir?

Kompanzasyon Doktoru ile Reaktif Bedel Ödeme Riskinizi Ortadan Kaldırın

Elektrik Fiyatları %70’den Fazla Zamlandı, Artık Enerji Verimliliği Daha da Önemli

 

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.