Frekansmetre Nedir? Frekansmetreler ve Çeşitleri

Frekansmetre Nedir? Frekansmetreler ve Çeşitleri

Frekansmetreler, alternatif akım devreleri için elektrik enerjisinin frekansını ölçmek için kullanılan aletlerdir. Frekansmetre, frekansı ölçülmek istenen devreye nötr ve faz ucundan uç alınarak, devreye paralel olarak oldukça kolay biçimde bağlanır.

Frekansmetre, alternatif akım devreleri için elektrik enerjisinin frekansını ölçmek için kullanılan aletlerdir. Frekansmetre, frekansı ölçülmek istenen devreye nötr ve faz ucundan uç alınarak, devreye paralel olarak oldukça kolay biçimde bağlanır.

Frekansmetrelerin Çeşitleri

Frekansmetrelerin; analog, dijital ve dilli olarak çeşitleri mevcuttur. Dijital frekansmetreler, ölçüm hassasiyetleri ve ekran üzerinden ölçüm değerlerinin kolayca okunması sağlayan özellikleri ile farklılaşmaktadır. Alternatif akımın bir saniye içindeki saykıl sayısını gösteren frekansmetrelerin kaliteli olması da oldukça önemlidir.

ENTES Frekansmetreler

ENTES ürün gamında yer alan EFC serisi dijital frekansmetreler, özellikle endüstriyel tesislerdeki işletme geriliminin frekansını doğru şekilde ölçmek için tasarlanmış ve yüksek kalitede üretilmektedir.

''Enerji Sektörü için Ampermetre Nedir?'' isimli blog yazımızı okumak için tıklayın.

ENTES frekansmetreleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar: Konuk Yazar

Tarih: 26.04.2018

 

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım, 09:11

Yorumlar
Yorum Yap
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
KVKK Aydınlatma Metnikapsamında ürün ve hizmetlere yönelik bilgi verilmesi, etkinlik, tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin duyurulması amacıyla ENTES Elektronik’in iletişim bilgilerime ticari ileti göndermesine izin veriyorum.